Tisk plastových výrobků

Mnoho výhod

Auta před několika desítkami let byli vyráběny mnohem více z kovu, přičemž příkladem jsou nárazníky. Kovový materiál v tomto a řadě případech ovšem postupem času začal nahrazovat jiný, a to konkrétně plast. Ten může být levnější a dosahuje o nižší hmotnosti. Právě hmotnost je u auta důležitá, protože čím nižší je, tak tím méně paliva spotřebuje a vypouští méně emisí. Kromě toho nižší hmotnost prospívá vyššímu zrychlení.

lodička z plastu

U plastu nám nehrozí koroze, což je velká výhoda, protože běžné kovy potřebují proti ní nějaký druh ochrany, což stojí další peníze. V současné době je pro výrobu plastových součástí mnohdy využíván 3D tisk. Na počítači se vytvoří model, nastaví se správné parametry pro tisk jako je teplota a následně může celý proces začít. Materiál je nanášen v malých vrstvách přes trysku, takže nějakou dobu trvá, než je celý předmět vytisknutý. Moderní tiskárny dosahují dobré přesnosti a drsnosti povrchu.

Kooperace s profesionály

Jestliže nás tato technologie zajímá a rádi bychom ji využívaly i doma, tak to není žádný problém. Základní tiskárna je cenově dostupná a opravdu hodně se toho naučíme, přičemž není problém tisknout i tvarově dost složité součástky. Někdy však takový stroj nestačí, protože potřebujeme třeba sériovou výrobu či rozměrné součástky. Jednotlivci či firmy tedy využívají kooperace s 3D tiskem na zakázku.

měření výtisku

Tato firma se přímo specializuje na 3D tisk, takže mu opravdu rozumí. Velkou výhodou jsou tiskárny, které používá, protože se jedná o stroje dosahující velmi dobrých parametrů při tisku z různých materiálů. Společnost využívá moderní technologie a snaží se stále inovovat, aby výsledek její práce byl co nejlepší. Po republice má hned několik poboček, takže si můžete vybrat nejbližší a klidně ji navštívit osobně. Jistě naleznete společné řešení za výhodnou cenu. Na zprávy od klientů odpovídají do 24 hodin.