Přízemní nebo na patro?


Zvažujete stavbu rodinného domku? Máte už koupený pozemek nebo stále hledáte ten vhodný, kde by se vám líbilo bydlet? Od pozemku se totiž bude odvíjet spousta dalších věcí, tou nejdůležitější je, jak velký dům si budete moc dovolit postavit. Malý pozemek, to je vhodné postavit si poschoďový domeček, který bude zabírat co nejmenší plochu pozemku. Sice se naběháte po schodech, ale zato zůstane místo na zahradu nebo garáž. Velký pozemek, to si můžete postavit rozlehlý bungalov, klidně o pěti místnostech a že dům nemá poschodí a tím pádem ani schody, to oceníte, jak když budete mít malé děti, pro které bývá schodiště nebezpečným prostorem, tak ve stáří, kdy schody mohou být značně diskriminující vzhledem ke stárnoucím kloubům.

rodinný dům

Za mě jsou přízemní rodinné domy tím lepším řešení, ale vše se odvíjí od pozemku a jeho rozlohy. Máte pozemek na okraji města a za domem budete mít zahradu? Co může být příjemnějšího než otevřít zadní dveře od domu a vyjít na zahradu. Můžete si pořídit i zimní zahradu, která bude spojovacím prvkem mezi domem a zahradou.

rodinný dům

Tohle vše si můžete pořídit k jednopodlažnímu domku, k tzv. bungalovu, který sice zabere větší prostor z vašeho pozemku, ale nabízí pohodlnější bydlení bez schodů. Postavit si rodinný domek nebo byt, to je těžká volba pro mnoho párů. Rodinný domek má nespornou výhodu, že si jej od základů můžete navrhnout sami. Vymyslet si tvar domu, rozložení pokojů, rozhodnout si, jestli bude na patro nebo jen bungalov, to si u bytu jen těžko můžete vymyslet. Rodinný přízemní domek vám zajistí veškerý komfort, budete mít snadný přístup na zahradu a nemusíte se bát, že se vám děti skutálejí po schodech. A jako bonus budete mít nízkou energetickou náročnost takového bydlení. A to se nejen v dnešní době vyplatí. Rodinný domek nebo byt? Volba je jen na vás, zvolte dobře.