V okamžiku, kdy začnete řešit ve vší vážnosti své samostatné bydlení, začnete si klást dvě otázky. ? Vlastní nebo pronájem? Pojďme se nyní zaměřit na otázku číslo jedna. Obojí má své výhody a nevýhody. Určitě platí, že je na místě vzít si tužku a papír a sepsat si pověstné plusy a mínusy. Je důležité řídit se plně svými skutečnými potřebami.

panelový dům

Byt není tak špatný

Například jsou lidé, kteří mají určité společenské postavení a je tak nějak vhodné, aby v rámci reprezentace měli svůj vlastní dům. Ale mnozí lidé prostě nemají k tomuto způsobu bydlení vztah. Je nesmysl si proto pořizovat dům. Kompromis je byt na dobré adrese. Mnozí lidé naopak touží po životě v rodinném domě někde na periferii, ale dokud nemají vlastní děti, neuvědomují si, jak obtížné je to s dostupností. Například je velmi vysilující při zaměstnání ještě vozit každý den děti ze školy a do kroužků. Bydlet v bytě znamená dostupnost, a to oceníte především, když máte rodinu. Další výhodou bydlení v bytě je, žešetříte spoustu času. Protože i když třeba nepěstujete zeleninu, je třeba přinejmenším sekat zahradu. Jsou lidé, kteří sice práci na zahradě milují, ale neplatí to rozhodně pro všechny.

vilka

Sousedé

Je třeba si také uvědomit, že sousedy najdete všude. Mnozí lidé například chtějí mít klid a nechtějí mít sousedy. Jenomže sousedy máte všude, pokud tedy nebydlíte vyloženě na samotě u lesa. Ať je to soused o patro níže v panelovém domě, nebo soused, který má dům hned vedle Vás a ráno v šest hodin Vás už budí sekačkou na trávu. Zkrátka slušný soused je to nejlepší, co Vás při bydlení může potkat a naopak. Špatný soused Vám dokáže vybudovat pravé peklo na zemi. Další otázka je také jak velký dům? Dříve platilo čím větší, tím lepší. Dnes je naopak poptávka po spíše menších domech. V práci jsou lidé velmi vytížení, a proto nemají čas se o nemovitost starat.

4/5 - (2 votes)