Krásné a cenově dostupné polské pobřeží

 Opomíjené Polsko se pomalu stává více navštěvovanou destinací českých turistů. Říká se, že „k Baltu se vám nechce, ale jak jej jednou navštívíte, dříve nebo později chcete znovu” . Často se diskutuje na téma teplota. A to jak ovzduší, tak teplota moře. I přesto, že Balt patří mezi severské moře, v létě si na své přijdou i milovníci tepla.
baltské moře
Teplota ovzduší je sice nižší než u nás, ale moře mnohdy dosahuje až ke příjemným dvaceti pěti stupňům. Stále se však teplota stává rozhodujícím faktorem, proč lidé do Polska raději nejezdí. Pobřeží na první pohled ohromí obrovskou zásobou písku. Díky silným příbojům vytvářejí vlny krásné a hladké pláže. Zároveň však na mnoha místech můžete spatřit obrovské pískové duny táhnoucí se až několik kilometrů. Pobřeží je také obohaceno strmými útesy, hustými borovicovými lesy a každý si v něm najde to své. 
Levné ubytování
V přímořské oblasti najdete mnoho ubytovacích zařízení, které nezřídka konkurují svojí cenou leckterému českému hotelu. Vyspat se za 40 zlotých na osobu v pěkném a nově zařízeném apartmá tak není žádnou výjimkou. 
loďka na pláži
Příjemní domorodci
Setkání s Polákem je ve většině případech příjemné. Jsou ochotní a nemusíte mít například strach, že by měli potřebu s vámi jednat nefér. Výhodou je podobný jazyk, i přesto, že se zdá být jejich mluva rychlá a chaotická, domluvit se s nimi není problém.
Zajímavé lokality
Helská kosa – třicet pět kilometrů dlouhý a písčitý poloostrov s úchvatnou krajinou
• Leba (písečné duny) – čtyřicet metrů vysoké pískové duny rozhodně stojí za návštěvu
• Wolinski národní park – krásné rozmanité pobřeží
Pokud dáváte přednost památkám, nelze opomenout například větrný maják Stawa mlýny nebo Gdyňský přístav.
písečné duny
Budoucnost Baltského pobřeží
Lze předpokládat v blízké budoucnosti vysoký narůst cestovního ruchu. Proto je nejlepší čas využít klidné dovolené na místě, které má své charisma, dobrou přístupnost a hostinnou atmosféru.