Každý příčetný člověk ví, že kupě vlastního bytu nebo dokonce rodinného domku není zrovna nejlevnější záležitostí, nicméně jedince se standardním platem si mohl takřka vždy v novodobé historii vlastní střechu nad hlavou koupit. Dnes je situace diametrálně odlišná. Bytů je málo, zájemců hodně, takže není vůbec divu, že obytné nemovitosti jsou u nás tak drahé. Dokonce jsou nejdražší i co se evropského pohledu týče. s ohledem na průměrný plat jsou dokonce dražší, než například v bohatých státech jako je Německo nebo Velká Británie. A to už je co říci.

Skládačka domu

Řešení samozřejmě existuje, ale ne každému se může líbit. Jsou zde samozřejmě i možnosti typu bydlení v nájmu. To je ale krajně nevýhodné, a navíc člověk tím nezíská žádnou jistotu. Daleko výhodnější je koupit si některý z nových mobilních domků. Mobilní dřevostavby dnes již představují plnohodnotné bydlení jen s minimem kompromisů.

Důvodem, proč je dnes po mobilních domcích velká poptávka, samozřejmě úzce souvisí s jejich nízkou cenou. tedy, ona není zase tak nízká, ale rozhodně je daleko nižší než u standardních bytů, a to bohatě postačí. Jak již bylo naznačeno výše, nejedná se o žádné exkluzivní bydlení, hlavně tedy, co se velikosti týče. Prostorné tyto domky úplně nejsou, proto jsou zcela nevhodné pro početné rodiny. Ovšem pro tři jedince jsou ještě jakž tak použitelné, i když už se musejí trochu uskromnit. Jistým řešením by mohla být koupě další domku stejného typu. Obě konstrukce pak spojit a udělat z toho jeden pohodlný byt. takové řešení však vyžaduje nemalé finanční náklady a obvykle se nevyplatí.

Skládačka

Jde v nich podnikat

Velmi si mobilheimy oblíbili i mnozí podnikatelé. Ti je mohou využívat k různým účelům, třeba jako prodejní stánky. Rovněž mohou být přebudovány i do podoby malých masážních salónků nebo kadeřnictví. Ano, i tyto možnosti jsou na stole, jakkoliv se zdají přitažené za vlasy.