Autobiografická kniha Phila Collinse

Kniha, která vyšla v loňském roce pod názvem „Not Dead Yet“, se dočkala českého překladu a spatří světlo světa na knižních pultech v měsíci září 2017. Tímto tak dává po delší odmlce britský zpěvák Phil Collins o sobě vědět. Po jeho rozlučkovém turné v roce 2005 a poté přidání několika koncertů s kapelou Genesis byl v ústraní. Hlavní příčinou byly značné zdravotní problémy, které vyústily v depresivní stavy zpěváka. Jak sám přiznával, podlehl v tomto období více alkoholovému opojení.
phil collins z obrázku
Aktuálně díky silnému rodinnému zázemí a podpoře jeho ženy se Phil vrátil na koncertní podia, absolvoval několik koncertů a sepsal knihu pojednávající o jeho hudebním i soukromém životě.

Na co se můžete těšit aneb co velikán Phil prozradil…?

Především se jedná o velmi upřímné, avšak i vtipné vyprávění věhlasného zpěváka, a to od jeho dětství, přes první kroky k hudbě, včetně jeho největší hudební slávy, až po trable v manželství, či jak se vypořádal se zdravotními potížemi. V knize tak Phil Collins prozradí, proč už nikdy nebude a nemůže usednout za bicí. Dočtete se o jeho prodělané operaci zad. O jeho hlasových indispozicích v rámci světového turné.

Kniha je zkrátka poutavým životním příběhem velikána, který propadl už jako dítě hře na bicí. Jako jeden z mála britských hudebníků má na svém kontě prodáno více jak sto miliónů desek. Phil Collins není jen výtečný bubeník, zpěvák, ale rovněž textař a především zasloužilý otec pěti dětí. Jeho syn Nicholas již úspěšně doprovázel na bicí svého otce v rámci letošních koncertů. Hudbě se věnuje i nejstarší syn Simon. Nejznamější je asi aktuálně dcera Lily, kterou má Phil Collins z druhého manželství. Lily se stává čím dál více vyhledávanější herečkou. Její popularita razantně stoupá. Bývá obsazována nejen do celovečerních filmů.

Phil Collins…

Celým jménem Phillip David Charles Collins se narodil dne 30. ledna roku 1951. Působil v kapele Genesis, kde právě hrál na bicí. Po odchodu zpěváka Petera Gabriela se prvně postavil před mikrofon. Tímto odstartoval svou sólovou kariéru. Českému publiku se představil hned několikrát. V rámci posledního sólového turné odehrál v Praze v roce 2005 dva koncerty, neboť pro velký úspěch jeden koncert nestačil. Naposledy se s českými fandy rozloučil v roce 2007, když v rámci turné kapely Genesis zavítal do Prahy. Koncert se uskutečnil na venkovním prostranství za O2 arénou. Vše bylo zakončeno gigantickým ohňostrojem.
čtení u stolu
Phil Collins se pyšní svou hvězdou na chodníku slávy v Hollywoodu. Je rovněž držitelem mnoha ocenění.

Kniha rozhodně stojí za přečtení. Ex-manželky Phila Collinse ji už mají „povinně“ přečtenou.