Mé setkání s jógou bylo zprvu příjemné, ovšem pak se to obrátilo a zcela se mi znechutila. Musela jsem si pak k ní znovu hledat cestu. Nemohla za to jóga sama, ale Ind, který nás na kurzech vedl. Jeho zprvu přátelské chování přešlo postupem času v sexuální obtěžování a kurzy jsem raději opustila. V Indii se asi na vztahy dívají trochu jinak než u nás.
yoga ve volném čase

Ale základy jsem po dvou letech měla a dnes si mohu cvičit s pomocí videí na youtube doma sama. Můj syn se mě snaží napodobovat a některé cviky mu jdou lépe než mně. Přemýšlím také o nějakém víkendu, kde bych si mohla zacvičit pod vedením zkušené lektorky.

Co jóga přináší? Na začátku se Vám může zdát, že to je „brnkačka“, u které se ani nezapotíte. Ale to je omyl. Nejenže propotíte triko, ale budete druhý den cítit i svaly, o kterých jste neměli tušení, že je vůbec máte. Postava se Vám krásně zpevní, zhubnete a stanete se ohebnějšími. Vaše pohyby budou ladnější. A nezanedbatelný vliv má jóga také na psychiku. Dobře se u ní relaxuje a odbourává stres.
soška na pláži

Pokud jste začátečníci, určitě se nepouštějte poprvé do jogínských poloh sami doma, ale jděte do nějakého kurzu. Kvalita lektorů se liší a je i spousta druhů jógy. Nejlepší je, když se budete nejdříve trochu informovat na internetu nebo u zkušenějších známých. Kurz si nejprve vyzkoušejte, než se do něho závazně zapíšete, aby Vám jak lektor, tak styl vyhovoval. Měli byste mít pocit, že jste pod zkušeným vedením. Lektor by Vás měl obcházet a kontrolovat jednotlivé polohy, abyste si neublížili. Protože i zde platí, stejně jako u jiných sportů, že si můžete ublížit.

Pokud již zkušenosti s jógou máte, zkuste nějaký jiný styl. Třeba fly jógu, při které se budete vznášet nad zemí. Nebo bikram jógu, která se cvičí při vyšších teplotách. Cvičit můžete na speciálních kurzech i v těhotenství.