Cvičte doma před televizí


Cvičení z domova je velice oblíbené. Pokud jste se tedy rozhodli i vy začít hýbat tímto způsobem, víme, co vám doma jistě nesmí chybět!

První věcí, kterou si určitě musíte koupit, je podložka na cvičení. Podložky na cvičení slouží jako perfektní cvičební podklad. Když budete na podložce skákat, nebude vám to klouzat. Pokud na ní budete cvičit vleže, nebude vás země nikde tlačit. Zkrátka, podložka zvyšuje nejen vaše bezpečnost během cvičení, ale dokonce i vaše pohodlí. Zkrátka, podložka nesmí chybět nikomu, kdo cvičí doma před televizí.

podložka na cvičení

Tímto se však dostáváme k další věci, která je pro pohyb v obývacím pokoji nezbytná – video. Pokud se cvičením teprve začínáte, nezkoušejte si cvičební sestavy vymýšlet samotní. Je to složité, a pokud byste si cviky sestavili špatně, je dosti pravděpodobné, že cvičení nebude mít žádný výsledek. Nejste-li tedy profesionál, pořiďte si nějaké DVD, nebo najděte na internetu video, dle kterého budete cvičit. Předcvičovatelka vám navíc u všeho bude podávat průběžný komentář, jak jednotlivé cviky dělat správně.

cvičící žena

Kromě videa a cvičební podložky, byste si měli koupit na gymnastický míč. Lze na něm dělat celá řada cviků. Extrémně nápomocný je především během posilování břišních svalů a při těhotenském cvičení. Mimo jiné nafukovací míče naleznou své uplatnění i místo židle. Pokud si míč dáte k počítači, zabijete dvě mouchy jednou ranou!

Když už budete v obchodě se cvičebními pomůckami, kupte si i činky. Sice můžete využít i plastové lahve, které máte doma, ale výsledek nebude nikdy stejný. Činky jsou výborně vyvážené a navíc si můžete zvolit jejich libovolnou hmotnost. Kromě jiného naprostá většina z nich má i speciální poutko, za které se vám činky budou lépe držet.

Pokud máte všechny tyto pomůcky, už vám nic nestojí v cestě! Takže si oblečte pohodlné oblečení a hurá na to!