Stejně jako u jízdních kol, i u motocyklů by měl každý jezdec dbát na výběr ráfků. Možná si nyní ptáte, proč? Inu, má to jednoduché zdůvodnění, které tkví v bezpečném a pohodlném ježdění. Správně vybraný ráfek totiž zajistí motocyklu nejenom dostatečnou jistotu, ale také se postará o to, že nebudete muset řešit jakékoliv nepříjemnosti v ohledu pohodlí.

motocros

Jaké typy ráfků můžete vybírat?

Obecně je možné vybírat hned ze dvou obecných kategorií. Můžete si zvolit, zdali váš motocykl bude mít výplet, jako je tomu u jízdních kol, nebo se můžete rozhodnout pro litá kola. Právě druhá zmiňovaná možnost je charakteristická pro kola o menších průměrech. Naopak kola o větších průměrech, a to zejména kola terénních motocyklů, budou mít výplet. Proto se není čemu divit, když uvidíte i ráfek 16. Ačkoliv se může zdát jako malý, je dostatečně pevný i pro velmi ostrou a sportovní jízdu.

Jak tedy vybrat ráfek? Inu, nejdříve si budete muset ujasnit, jaký rozměr vlastně potřebujete. Není žádným tajemstvím, že pro určité motocykly bude velmi náročné najít vhodný rozměr, a proto byste měli jako první zjistit, jaký rozměr budete potřebovat. Ten nejčastěji najdete na stávajícím ráfku a jedná se o rozměr průměru v palcích. Můžete se však setkat ještě i s jiným označením, a proto se nelekejte, když uvidíte kromě klasické palcové míry ještě nějakou jinou.

Proč závodní produkty?

Někteří jezdci se diví tomu, když mají do svého motocyklu investovat tisíce korun je za kus kovu, kterým ráfek pro někoho je. Když se však podíváte na to, co všechno musí tato součást motocyklu vydržet, bude vám jasné, že investic je na místě. Kde tedy najdou uplatnění závodní ráfky:

cros

  • Rekreační sportovní jízda
  • Závodní pojetí
  • Při zájmu jezdit s tím nejlepším

Nenechejte výběr náhodě, ale naopak se snažte pro svůj motocykl vybrat to, co vám peněženka dovolí. Kvalitní výběr se vám vyplatí v podobě jistoty, že se při velmi sportovní jízdě s tímto prvkem jen tak něco nestane.

5/5 - (4 votes)