Jak funguje půjčování dodávek v půjčovnách

Ačkoliv naprosté většině z nás stačí k běžnému provozu klasický osobní automobil, občas se můžeme dostat do situace, kdy potřebujeme poněkud větší vůz. Typickým příkladem je stěhování, zvláště pokud sebou bereme i nábytek.

V takovém případě bývá obvyklé požádat o pomoc příbuzného či známého, který nákladním vozidlem disponuje, stejně jako patřičným řidičským oprávněním. Ovšem zdaleka ne každý má takové štěstí, že někoho takového zná.

kamion5

Ti se mohou obrátit na autopůjčovny, které nabízí i půjčování dodávek. V podstatě se jedná o klasické půjčovny, které mají ve svém vozovém parku mimo jiné i nákladní vozy. Zároveň také nabízí služby řidiče, který má příslušný typ řidičského průkazu.

Celý tento proces však není tak jednoduchý, jak se zdá. Nelze jen tak přijít do půjčovny, říci, že potřebujete dodávku a očekávat, že s ní hned odjedete. Vzhledem k tomu, že půjčování se provádí obvykle na dobu více dní, je potřeba si vůz s dostatečným předstihem zarezervovat.

Je tedy nutné tam zavolat a na daný termín si onen automobil zabrat. Tak budete mít jistotu, že bude v době, kdy jej budete potřebovat, k dispozici. Zároveň to i půjčovně umožní lépe plánovat a dávat lepší služby svým klientům.

kamion6

Samozřejmě se můžete objevit i bez ohlášení, avšak musíte počítat s tím, že požadovaný vůz bude na danou dobu zabraný. Co ale budete při půjčování potřebovat?

Tím nejdůležitějším, co po vás budou chtít, je doklad totožnosti. Tím si ověří, že jste skutečně ten, kdo říkáte. Dále pak kontakt na vás, ideálně telefon. Tak vás budou moci kontaktovat v případě, že se něco stane, a zároveň si tak částečně pojišťují, že jim vůz vrátíte.

Počítejte také s tím, že po vás budou chtít zálohu. To je opět pochopitelné, neboť je tak menší pravděpodobnost, že jim daný vůz nevrátíte. V tom případě samozřejmě mohou vaše údaje předat policii, avšak je rozhodně lepší se pojistit. Přeci jen, prevence je mnohem lepší, než léčba.