Když se zamilovaný pár rozhodne žít ve společné domácnosti, přichází na řadu i otázka, jak budou společně hospodařit.
Názory na společné hospodaření se různí a každý pár to má jinak, někteří mají jeden účet, a z toho hradí veškeré výdaje, a zbylé peníze jen převedou na účet spořící, ať už jeden z nich vydělává víc.
Jsou ale také páry, kdy jeden, v dnešní době je jedno, jestli žena nebo muž, vydělává víc, a mít společný účet takovému člověku vadí.
zamilovaný pár na silnici.jpg
Mít společný účet vyžaduje velkou dávku důvěry a také tolerance, pokud jste žena, očekává se, že časem přijdou děti a Vy zůstanete na mateřské dovolené (přiznejme si, že mužů na mateřské dovolené u nás v republice opravdu tolik není), a Váš příjem se výrazně sníží. Měla byste proto velmi dobře znát svého partnera i z této stránky, většina mužů stále zastává názor, že je to „mateřská dovolená“, a také se může stát, že mu bude připadat, že on jediný je nyní živitel rodiny a přestane se mu líbit mít účet společný. Při plánování rodiny je nutné si tuhle otázku vyjasnit, nejsou horší, a také nejčastější hádky, než o peníze.
mince a brambora.jpg
Nutno podotknout, že naštěstí v dnešní době muži stále raději nechávají hospodaření na ženách, proto jim společný účet nevadí, spíš naopak.
Kompromisem může být, když si každý z partnerů vyzvedne z účtu určitou částku pro osobní potřeby – muž například na fotbal s kamarády, žena jistě na kosmetiku, nějaké oblečení a občasné posezení s kamarádkami.
Každopádně Vás společný účet vyjde levněji, většina bank Vám ho zřídí společně se spořícím, kam si můžete v internetovém bankovnictví převádět ušetřené peníze, a i když poplatky za vedení účtu, SMS zprávy o zůstatku na účtu apod., nejsou dnes již tak drahé, přece jen, každá koruna se počítá.
Proč mít dva účty, muž ze svého zaplatí dejme tomu nájem, a ostatní poplatky za bydlení, žena ze svého účtu platí výdaje za jídlo a chod domácnosti.
Jak však bylo zmíněno výše, je k tomu nutná velká důvěra v partnera a tolerance z obou stran také, ženě se může stát, že občas utratí víc za kosmetiku, muži zase, že po fotbale zajde s kamarády na pivo, tyhle menší prohřešky by se v partnerském hospodaření měly tolerovat, a dokonce s nimi předem počítat.
 

4.4/5 - (5 votes)