Jistě se shodneme na tom, že dnes je na internetu snad každý a poměrně dlouhou dobu. Často se ptáme, jak je vlastně zajištěna bezpečnost. Je potřeba si říci, že dnes již existují různé antivirové programy, které vaše zařízení ochrání. Rozhodně takovou hrozbu nepodceňuje, takové škodlivé viry vám dokáží udělat velkou paseku, navíc se mohou dostat i k vašim heslům a nabourat se do internetového bankovnictví vaší banky a dalších věcí. Hrozeb je dnes hodně a je potřeba se proti nim dobře chránit.
 Stránka Facebooku
Další obou je strach o naše děti. Ano, do jisté míry je určitě opodstatněná. Nikdy nevíte, s kým si vaše dítě může psát. Nějaký člověk, co chce zneužít vaše dítě jistě dobré ví, jak na to jít, aby bylo dítě ochotné mu poslat různé fotky, aby se s ním třeba i sešlo. Není jistota v tom, že podle fotky poznáte, kdo to je. Dnes se jednoduše dají stáhnout fotky různých lidí a dotyčný se bude vydávat úplně za někoho jiného. Je dobré dítě nějakým způsobem kontrolovat.  Jistě i zamezit tomu, aby se dostalo na stránky pro starší 18 let, protože takové dítě opravdu nechápe, co se tam děje a může získat velice špatný náhled na tuto stránku života. Existují pravidla nejen pro děti, ale i pro dospělé, protože ti si také musejí dávat pozor s kým se scházejí. První setkání s jakýmkoli člověk je dobré uskutečnit na veřejném místě, například v kavárně, kde se nic nestane, protože zde bude více lidí. Pokud by se tedy něco dělo, tak si můžete být jistí, že vám někdo pomůže. Rozhodně se nescházejte někde na opuštěném místě nebo u někoho doma. Je potřeba brát všechny hrozby internetu naprosto vážně.
 Smartphone a klávesnice
Není od věci se podívat i na internetu do komentářů lidí. Dávejte si pozor na to, kam také na internetu dáváte svoje osobní údaje. I zde hrozí možné zneužití. Hlavně, pokud se také někam zaregistrujete, tak pokud nechcete určitou věc vyžívat, musíte to řešit, nestavět se k tomu, jako mrtvý brouk. Samo se nic nevyřeší, je potřeba si to uvědomit. Jednoduše internet využívejte, ale opatrnost je potřeba. Proto jistě myslete na antivirovou ochranu.

4.5/5 - (6 votes)