Lago di Gardaje jezero o rozloze 370km čtverečních s maximální hloubkou 346 metrů. Patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější jezera v severní Itálii. Je to ideální místo pro aktivní dovolenou, třeba i s dětmi, kde se dá provozovat spousta různých sportů na vodě i na souši.
jezero lago di garda
Můžeme si zde pronajmout motorovou loď, provozovat windsurfing, jachting, vodní lyžování, potápění, horolezectví nebo inline bruslení. Najdeme místa pro rybolov, golf, různě náročné terény pro pěší turistiku nebo cykloturistiku. Zájem o tuto oblast projevují i motorkáři. Navštívit můžeme lanové centrum, velkou ZOO, botanickou zahradu v Gardone nebo vodní zábavní park. Pokud bychom měli zájem vidět ještě celou tuto krásu z výšky, můžeme se lanovkou dostat až k vrcholkům hor.
ago di garda jezero

V okolí jezera roste velké množství subtropických stromů a rostlin ve spojení s alpskou vegetací. Při procházce okolo jezera můžeme vidět jak palmy, citronovníky, pomerančovníky, olivy, fíky, víno, tak i borovice, jedle a kleče. Tato pestrá vegetace vzniká působením místního speciálního klimatu, kdy teplé jižní proudění se sráží o začínající hory a vzniká tak klima podobné přímořskému. Jižní část jezera je teplejší než na severu a lze zde využít mnoho termálů a lázní. Ubytování v apartmánech, rekreačních domech nebo v hotelech nám zajistí odpočinek po aktivně strávených dnech. 
houpačka na květinu
Největšíma nejživějším městem jezera je Desenzano, kde se můžeme pobavit až do rána. Nejlepší koupání nebo lázně najdeme v Sirmione. Nejkrásnější zátokou je Manerba del Garda, která má dlouhou pláž svažující do moře. Města Gardone a Saló se vyznačují dlouhými promenádami se spoustou kaváren, restaurací a možností nákupů suvenýrů a dárků. Nejbližším, turisty nejnavštěvovanějším městem s mnoha římskými památkami, je Verona. Najdeme zde i Arénu z 1. století a hlavní náměstí Piazza Erbe s malebným tržištěm.

3.3/5 - (3 votes)