Můžete využít nabídek poznávacích zájezdů a vypravit se sem na jednodenní nebo víkendový výlet při návštěvě jiných karibských lokalit. Pokud jste v Miami, let do Belize trvá přibližně dvě hodiny, z Mexika se sem můžete dostat autem přes Panamu. Většina středoamerických států je spojena do jediného výletu v několikadenním poznávacím zájezdu.

Jaká je výhoda Belize?

–          Nejsou zde davy turistů
–          Ceny jsou mírnější než v Mexiku
–          Najdete zde stejně luxusní hotely s perfektními službami, ale také hostely a penziony, kde se ubytujete za pár stovek
–          Můžete zde navštívit letoviska, vydat se na treky, poznat zdejší gastronomii a kulturu a také se vypravit za Mayskými památkami
–          Úředním jazykem je zde angličtina, všude se výborně domluvíte

Ideální je se sem vypravit mezi lednem a březnem. To je v Belize nejpříznivější počasí. Pokud plánujete cestu na vlastní pěst nebo s přáteli, určitě se vám bude hodit pár tipů, na místa, kde byste se měli zastavit.

·         GREAT BLUE HOLE – systém korálových útesů nedaleko pobřeží Belize, který je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Musíte si sice zaplatit asi sedmdesát dolarů za to, abyste jej mohli spatřit, ale výsledek stojí za to. Jedná se o kruhový útvar široký asi tři stovky metrů. Má krasový původ a uvnitř tohoto korálového útesu se nachází sto dvaceti metrový útes.

·         MAYSKÉ PAMÁTKY – centrem Mayů byla právě Belize, jedné z nejvyspělejších a nejtajemnějších civilizací. Pokud se chcete vydat po jejich památkách, vydejte se do džungle – raději však s průvodcem. Narazíte tady na indiány, původní obyvatelstvo, které mayské tradice uctívají dodnes. Z mayských staveb navštivte Caracol, Cerros a Lamanai.

·         NEJVĚTŠÍ JESKYNNÍ SYSTÉM NA SVĚTĚ – ten najdete uprostřed džungle. Najdete zde panenskou přírodu a mnohé krásy.
Až se budete pohybovat v největších městech, dejte si pozor na prodejce drog – souvisí s tím přepadení a krádeže. Pokud se však vydáte spíše po památkách a krásách pláží, žádné nebezpečí vám nehrozí.