Mít málo nestačí

Je skutečností, že toho my lidé nejednou očekáváme od života víc, než kolik je toho potřeba. Že bychom si určitě vystačili i bez spousty záležitostí, které dnes chceme mít a využívat. A když tak nemáme dost peněz na všechno, co bychom si chtěli pořídit, nemusí to nezbytně znamenat komplikace nebo dokonce tragédii. Když nám na to peníze nestačí, prostě se to oželí a svět se kvůli tomu také nezboří.

Jenže jsou i záležitosti, které nám v životě rozhodně chybět nesmí. A na ty už se pak peníze stůj co stůj sehnat musí. Protože kdybychom je nezvládli financovat, už by se to na nás podepsalo příliš nežádoucně nebo třeba i destruktivně.

padesátky realů

A když tak nestačí jmění, které právě máme, na financování skutečně důležitých věcí, musíme zkrátka uvažovat klidně i o nějaké půjčce. Která sice není řešením problému, ale je dobrým pomocníkem, jenž nám umožní zaplatit a pak se s poskytovatelem půjčky vyrovnat, až zase peníze k dispozici budou.

Jenže získat půjčku nebývá často vůbec hračka. Tu totiž dostávají (naprosto pochopitelně) jenom ti, kdo budou schopni ji nejen utratit, ale později i splatit. A tak se tu obvykle požaduje prokazování bonity žadatelů. A to, co se tu žádá, je pro lidi ve finanční tísni často nezvládnutelné. Někdo přece nemá dost vysoké příjmy, někdo má tu smůlu, že jsou jeho registry dlužníků hyzděny nežádoucími záznamy. A co potom?

mince v srdci

Potom člověku pomůže někdy už jenom nebankovní hypotéka Hypotéka bez registru. Protože u té o nějaké vysoké příjmy nebo čisté registry dlužníků nejde. Tady jde především o to, aby se člověk za půjčku, kterou chce dostat, zaručil zástavou nemovitosti. A když někdo takový nemovitý majetek má, klidně si tu může půjčit i dost velké peníze. Třeba i na třicet let, během nichž je musí vrátit. A když je vrátí v pořádku i s úroky, je kvalita života takového člověka dobrá i v těžkých časech.