Existuje stále více lidí, kteří touží po svém vlastním bydlení, problém je, že prakticky města mají své podmínky pro pronájmy bytů a tak mnoho žadatelů vůbec nemá šanci získat pronájem, tudíž se odhodlávají k vlastní investici do bydlení. V podstatě totiž mnohdy bude lepší splácet úvěr, než platit za předražené pronájmy od soukromých vlastníků.

dřevostavba

Ovšem získat hypotéční úvěr není také jednoduchá záležitost, a tak zařídit si vlastní bydlení, pokud není dostatečný finanční obnos nebo zajištění, už vůbec není jednoduchá cesta. Naštěstí existují ještě další možnosti, které se sice ne každému mohou líbit, ale řešení je tu. Vždyť nemusí být na celý život, ale pouze na přechodnou dobu. A to hlavně v případě, když vlastníme pozemek nebo máme možnost zakoupení pozemku, kde jsou rozvodové sítě. Řešením v tomto případu by bylo pořízení vlastní mobilní dřevostavby, která zajišťuje plnohodnotné a finančně dostupné bydlení.

mobilní dům

Je to ale jen krabice

Omyl je pravdou. Možná se tomu tak dříve říkalo, ale nic není, tak jak bývalo před desítky let. V dnešní době se skutečně jedná o plnohodnotné přízemní bydlení, které zaručuje nejen celoroční pobyt, ale zároveň komfort, který si můžeme běžně dopřát při klasické stavbě. Je to domek, který si vybereme na míru a podle možností se lze s výrobci i domluvit, zdali by do budoucnosti neexistovala možnost přístavby, pokud bychom chtěli místnosti nějakým způsobem rozšířit, například o svoji pracovnu, ateliér atd.

Záleží na každém z nás, co očekává od svého vlastního bydlení. Základem domu je pevná konstrukce, která vydrží i stovky let a při výrobě se používají úplně stejné materiály, technologie a principy, které bychom uplatnili při stavbě klasického domu. Jen s tím rozdílem, že zde není nutno mít základovou desku, ale upravený pořádně povrch. Tyto mobilní domky nejsou vedeny jako stavby, tudíž nepotřebují stavební povolení a ani nebudou zapsány do katastru. Je to totiž výrobek, který se dá kdykoliv přemístit, samozřejmě podle určitých pravidel.