Co se dá dělat jiného než vyhledat lékaře. Ti, co si hrají na statečné a machry jdou samozřejmě do práce, aby to roznesli, pokud možno mezi co nejvíce lidí, ale to už bohužel nikdo neovlivní. Pár facek tomu člověku dát nelze a domluva nepomáhá. Tak co s takovým trotlem? Druhý člověk vytuší, která bije a poctivě vyhledá lékaře, mylně se domnívaje, že mu jako kdysi napíše recepty na příslušné léky a bude klid. Jo, tak to kdysi skutečně chodilo, pamětníci jistě dobře znají. Jenže dnes to funguje kapánek jinak a opravdu si to nevymýšlím. Ovšem pozor, každý lékař je jiný.

léky

Takže marod vstoupí do ordinace, kde je vyslechnut a je mu řečeno co si má koupit a na shledanou. Ten hodnější lékař to napíše alespoň na kousek papírku, aby pacient nezapomněl. Ten je z toho totálně zblblý a s lístečkem kráčí do lékárny. Domnívá se, že si ty léky koupí a půjde. Nic takového, jsme v moderní době řízené počítači.

Takže pokud má tři léky a sežene je všechny už ve třetí lékárně, může hovořit a štěstí a začít hrát sportku. Většinou se to má tak, že ten potřebný lék, a nyní nemyslím jen takový na chřipku a podobně, se musí objednávat, protože prostě není. V sedmé lékárně to pacient vzdává a jde skočit z mostu.

tabletky

Kde je chyba a kdo za to může se nedá napsat jen tak lehce. Co je v lékárně obvykle slyšet, že výrobce nevyrábí, že má výpadek, nebo distributor nedovezl. Já nevím proč, ale někdy mi přijde zásobování lékáren jako začarovaný les. Dosti často se mi stává, že sháním léky po čertech ďáblech a co vím tak rozhodně nejsem sám.

Asi čekáte, že se zde dozvíte, kde ta chyba je. Nedozvíte. Přiznám se, že to nevím a že jsem se ani nepokoušel to vypátrat. Věřím všemu tak napůl, ale že by distributor léky nepřivezl, když je lékárník řádně a včas objedná mi přijde jako absolutní pitomost. Ale co já vím, třeba ani já nemám pravdu. Nu, hlavně, že lék nakonec přece jen je.