Když se sami pustíte do díla, tak získáte vybavení s příběhem, kterým budete moci okouzlovat své okolí. To vše za pár korun. A řekněme si na rovinu, že vaše sebevědomí, také ocení, když budete moci vystavit na odiv svou vlastní poctivou práci.

tkanina

Co tedy můžete udělat, pokud chcete svůj byt vybavit nábytkem a nechcete do toho investovat příliš mnoho peněz?
Vypravte se na půdu anebo případně do bazaru a pořiďte si tam ty nejlepší kousky starého nábytku za skvělou cenu, které se vám budou maximálně zamlouvat! Každopádně myslete na to, že pokud se nespokojíte pouze starým, byť funkčním nábytkem, vaším úkolem bude vdechnout těmto kouskům nový život. Zapomeňte na fráze o zašlé slávě a jednoduše je oblečte do nového kabátu – takového, jaký jim budou všichni závidět.

V případě, že budete mít co do činění s nábytkem, jehož lak již doslova odprýskal, bude nezbytné dřevěné části znovu přebrousit a nalakovat. Nicméně i to je přiměřený úkol pro průměrně zdatného kutila, kterého se jistě nezaleknete.
Mnohem pravděpodobnější však je, že bude nevyhnutelné opravit měkké sedací části a opěrky. Molitan, který je vyztužoval, bude již patrně poničený a nebude držet původní tvar, potahové látky budou vydřené, vybledlé anebo jinak poškozené. A to je právě velká příležitost pro vás. Pokud zvládnete nahradit poškozené čalounění novým, máte vyhráno – za pár korun se tak můžete vybavit originálními kousky nábytku, které vám poslouží naprosto stejně jako ty, které byste draze koupili. A pokud tomu náhodou nevěříte, tak to nejlepší, co můžete udělat, je všechno vyzkoušet!

látka

Stačí, když zamíříte do prodejny s čalounickými potřebami, kde si zakoupíte kvalitní čalounické látky Praha, nový molitan, a případně ještě další potřeby a můžete se směle pustit do díla. Jistě brzy zjistíte, že opravit jednoduché čalounění není tak složité, aby to nestálo za to!

5/5 - (1 vote)