Pánská udržitelná móda

Poslední dobou se do povědomí stále více dostává pojem „udržitelná móda“. Co tento pojem znamená a čím se vyznačuje?
Pojem sustainable fashion neboli česky: udržitelná móda znamená, že jde o oblečení, které budeme moct nosit i za pár let nebo desetiletí. Jde tedy o to, že nebude nijak vybočovat z módních trendů ani za dlouhou dobu.Sedící muž, módně oblečený.jpg
Jak tato móda vypadá?
Nejvíce se jedná o oblečení, které je minimalistické. Tedy jednobarevná trička, jednobarevné košile nebo kalhoty, většinou spíše tmavších barev. Oblečení by mělo být z kvalitnějších materiálů, právě proto, abyste si ho mohli obléct i za dalších pár let. Představte si to sami, módní trendy se vracejí (momentálně je v kurzu retro) a lidé nakupují a vyhazují oblečení zhruba každé dva roky. Takové jednobarevné (černé nebo bílé) tričko a obyčejné kalhoty nebo rifle ale nepřestaly být „in“ nikdy. Tím pádem můžete ušetřit peníze za oblečení na dlouhou dobu dopředu.
Za zmínku stojí i ekologičnostObchod s pánským oblečením.jpg
Ano, je tomu tak. Udržitelná móda se často popisuje jako móda šetrná k životnímu prostředí. Jde o to, že pokud máte v šatníků oblečení, které musíte vyhodit vždycky, když si koupíte nějaké nové, vytváříte tím zbytečně moc odpadu. Pokud ale máte oblečení, které nebude ztrácet na kvalitě a budete se v něm cítit stále pohodlně, nemusíte ho vyhazovat a tím pádem nebudete zatěžovat životní prostředí. Ještě lépe uděláte, když bude oblečení přímo vyrobené z ekologických nebo z recyklovaných materiálů. To už ale ovšem záleží na vašich prioritách a mnohdy bohužel i na ceně, jelikož ekologicky vyráběné oblečení bývá často dražší než „normální“ oblečení.
Ať už máte rádi minimalistické oblečení, které nijak nevyčnívá z davu nebo jen chcete pomoct chránit životní prostředí, určitě vsaďte na udržitelnou módu. Zaručeně tak oslníte své okolí, a navíc ušetříte za předražené módní kousky.