Peníze od banky nedostane každý – Kam se obrátit s žádostí o úvěr, když banka nepomůže?

Řekla vám banka, že úvěr u ní nedostanete? Nevíte, co si s tím počít a jak získat potřebné peníze? Kromě banky to můžete zkusit i jinde. Zkuste to jinak!

Peníze od banky nedostane každý – Kam se obrátit s žádostí o úvěr, když banka nepomůže?

V dnešní době je spousta lidí, co musí řešit svou finanční situaci a předpokládá se, že bude ještě hůř. Nedaří se vám našetřit si peníze na rekonstrukci, na auto nebo potřebujete investovat do podnikání či nového bydlení nebo nákupu nového vybavení domácnosti? Banky vám možná nepomohou, ale rozhodně to není konečná. Snažte se vyřešit svou finanční situaci jinak. Hroutit se ze své finanční situace opravdu nemusíte, není to třeba. Kdo totiž hledá, vhodné řešení určitě najde.

požádejte o úvěr

Proč a jak se zjišťuje bonita klienta?

S velkou pravděpodobností bude banka vždy při žádosti o úvěr nejprve zkoumat takzvanou bonitu klienta. O co se jedná? Jde o to, že banky potřebují záruku, musí si ihned po zažádání o úvěr zjistit, zda bude v budoucnu jejich klient schopen svou půjčku splácet. A to je právě ta bonita. Jakmile ale banka zjistí, že vaše příjmy nejsou příliš vysoké, abyste mohli dosáhnout na požadovanou částku úvěru, okamžitě vás odmítne a žádost smete ze stolu. Stejně tak mají možnost banky nahlížet do registrů dlužníků, bohužel vyšťourají skutečně všechno a zajímá je vaše finanční minulost se vším všudy. I když jsou dluhy už pro vás minulostí, banka si to nemyslí a tak i minulé úvěry vám pěkně sečte. Nakonec vás jednoduše odmítne.

finanční hotovost

Když ne banka tak kdo?

Úvěr ale můžete žádat i jinde, protože i nebankovní společnosti vědí, že spousta lidí potřebuje pomoci a potřebuje vyřešit svou finanční situaci a to co nejrychleji. Je třeba jen hledat to, co by se vám mohlo vyplatit. Nejvíce šancí máte v případě, že můžete ručit nemovitostí. V tomto případě můžete požádat o úvěr zajištěný nemovitostí, v tomto případě se nemusíte obávat, že by byly přezkoumávány vaše příjmy. Úvěr pak můžete získat téměř okamžitě a bez starostí. To také v případě, že máte zápis z předešlých let v registru dlužníků.

Banky skutečně nejsou vaší jedinou možností.