Rozvíjejte u svého dítka kreativitu


Schopnost být kreativní je dnes velice důležitá, ale v budoucnu bude naprosto stěžejní. Proto je více něž vhodné, abyste u svých dětí tuto vlastnost co nejvíce rozvíjeli, jinak mohou mít ve svém dospělém životě problémy najít zaměstnání. Není to tak složité. Stačí dostat dítě od počítače nebo televize a nechat ho zabývat se něčím, díky čemuž svou tvořivost bude moci vycvičit. Možností je naštěstí celá řada.
malování obrazu
1. Nechte ho stavět – snad každý dnešní třicátník až čtyřicátník zná Lego či jeho alternativu v podobě Chevy. Jedná se o stavebnice, ze kterých můžete postavit prakticky cokoliv. Hrady a zámky, moderní mrakodrapy, pohádkové vesnice nebo třeba autodrom. Skládání kostiček nejenže podporuje kreativitu, ale rovněž je i velice zábavné, což je velké plus. Dítě, které se u něčeho nebaví, u toho také dlouho nezůstane.
2. Hudební nástroje – každý nemůže být budoucí architekt. Pokud vaše dítko nezaujmou kostky, můžete ho nalákat například na nějaký hudební nástroj. Mozart skládal již od útlého dětství, ale vy nepočítejte, že toho váš potomek bude schopen. Rakouský hudebník byl ojedinělý případ. Vašemu dítku to spíš ze začátku vůbec nepůjde, ale to vůbec nevadí, důležité je, aby vytrvalo. Hlavně ho do ničeho nenutit. Na housle nebo na klavír se nikdo nenaučí hrát během jedné hodiny. Chce to čas a trpělivost .
malování květin
3. Malování – nejjednodušší a zároveň nejlevnější způsob, jak v dítěti probudit malého kreativce je prostě dát mu papír a nějaké pastelky. Vždy něco dokáže vyplodit. Děti si malují rády a nikdo je do toho nemusí nutit, často je to právě naopak. Pokud váš potomek rád čmárá doma po zdech neznamená to, že z něj někdy bude velký umělec, ale svou kreativní stránku takto v sobě určitě pěstuje. Samozřejmě, že kreslení po stěnách mu zakažte, ale jeho touhu malovat v něm rozhodně neduste. Pouze mu kupte dostatečné množství výkresů, aby měl plochu, kde se může vyjádřit.