Vhodný nástroj k osvěžení

Bazén není jediným doplňkem zahrady, jehož použití vás zchladí. Můžete si koupit i speciální sprchu, která je skvělá i v tom, že potřebuje jen sluneční energii.

Vhodný nástroj k osvěžení

Práce na zahradě bývají hlavně v horkých letních dnech docela úmorné. Proto by to chtělo občas se hned osvěžit, což ale často znamená běžet do domu. Když je člověk celý od hlíny ze záhonů, tak to není zrovna ideální nápad a obvykle si tak přidá ještě další práci v interiéru. Dá se to řešit ale i jinak. Existuje zařízení, díky kterému se osvěžíte hned na zahradě a nemusíte si jít pro pití přímo do domu.

Dopadající kapky

Solární sprchy https://www.chlorito.cz/solarni-sprcha jsou dnes standardem na mnoha zahradách a dvorcích. S jejich pomocí si samozřejmě můžete nejen načepovat vodu do skleničky nebo do konve, ale rovnou ji pustit na sebe. Mohou tak do jisté míry suplovat funkci bazénů, které rovněž slouží primárně k osvěžení. Nicméně bazény jsou docela drahé, zatímco toto zařízení se dá koupit za pár tisícovek. A to není jediná pozitivní informace.

Jak již bylo naznačena o pár řádků výše, solární sprchy jsou docela multifunkční, a tudíž se dají používat k ledasčemu. Když pomineme osvěžení sebe samých, mohou některé modely fungovat i trochu jako hadice. Samozřejmě, že ty se pak dají využít třeba k zalévání květin, stromků nebo zeleniny. Hodí se třeba i při práci na plotě nebo při opravě pískoviště, kdy je potřeba občas také některé části rychle očistit. A co čistí lépe než voda, že ano. Rozhodně se tedy jedná o multifunkční zařízení, jehož užitečnost je skutečně obdivuhodné. Dvakrát to pak platí, když člověk ví, že stojí tak málo.

Sprcha

Energie ze slunce

Už z názvu je docela zjevné, že solární sprchy nečerpají svou energii z veřejné sítě, ale berou si ji od slunce. Není správné si představovat nějakou formu perpetuum mobile. O nic takového se nejedná. Ani ty nejlepší modely nejsou schopny fungovat v noci a mnoho z nich dokonce nemají patřičnou energii ani v případě, kdy jsou sluneční paprsky slabé. A ty jsou mimo letní sezónu prakticky každý den v roce. Moc to však nevadí, jelikož nutnost osvěžení venku na zahradě se radikálně snižuje s klesajícími teplotami vzduchu.