Jde to i bez

Pokud máte dost prostoru, najde se jistě mnoho řešení a někdy i netradičních, kam ložnici umístit i přesto, že to nebude samostatná místnost. Pro šťastné a spokojené bydlení je důležité, abyste měli všechno, tedy kuchyň, koupelnu, předsíň, obývák a ložnici. Co ale dělat když místnost, která by mohla jako ložnice sloužit, prostě není, protože byt je malý a nafouknout se bohužel nedá. Pak nezbývá, než např. spojit obývají pokoj s ložnicí. A věřte, že to lze udělat nejen účelně, ale i nápaditě, nenásilně a efektivně.
rozházená peřina.jpg
Spaní ve výškách
Jestliže máte byt ve starší zástavbě, kde jsou vysoké stropy, jedním z možných řešení je umístění postele do patra, tedy pod strop. Toto umístění je výhodné především tím, že ušetří spoustu prostoru. Ale má to i své záporné stránky. U dětí jsou vhodné palandy nebo patrové postele. Tento typ se však pro partnery nehodí. Navíc děti rády šplhají a lezou. U dospělých by v určitém věku mohl být problém dostávat se do postele po schodech. Tedy spaní umístěné ve výšce je vhodné spíše pro mladší páry a není problém nechat zhotovit postel přímo na míru podle vašich požadavků a možností. Tuto variantu tedy důkladně zvažte, myslete i na to, že prostor od postele ke stropu by měl být situován tak, aby se tam mohl člověk posadit. Samozřejmostí by měla být ochrana proti pádu.
žena s medvědem.jpg
Rozkládací spaní
Další, možná i levnější variantou, kde trávit noci, je pořídit si do obývací části bytu rozkládací pohovku. Prostor tím ušetříte každopádně, ale bohužel se nevyhnete dennímu zastlávání, rozestlávání, skládání a rozkládání sedačky. Sedací soupravu byste měli pořizovat vždy s dostatečně velkým úložným prostorem, kam budete moci přes den uložit peřiny a polštáře. Rozkládací lůžku se hodí i do dětských pokojů, když se rozhodne přespat kamarád či kamarádka, problém je hned vyřešen.